Suur džiibiatlas 1

Kõrged autod on moes. Sestap anname ülevaate sajast tähtsamast džiibist, mille jagasime suuruse alusel klassidesse.

Suur džiibiatlas

Ülevaade kogu džiibimaailmast? Kas selline asi on praegu üldse võimalik? Tundub, nagu lisanduks igal nädalal vähemalt üks sedasorti auto, trendikam kui kõik varasemad, olgu väike või suur. Suursugune Range Rover Velar, kompaktne Opel Grandland X, terav BMW X2 – täidetakse tõesti iga soov. Uudistevoolus ei orienteeru enam ammugi kõik, isegi autoajakirjanikel endil võib džiibivirvarr pea segamini ajada.

Mudelite rohkuse kõrval muudab asja segasemaks sõidukite keeruline liigitamine ja gruppidesse jagamine. Võib rääkida linnadžiipidest ja maastikuautodest, kuigi viimast terminit saab piinlikkustundeta kasutada vaid üksikjuhtudel. Leidub nii kompaktseid kui ka kolakaid, soodsahinnalisi kui ka 100 000euroseid. Kuidas siin orienteeruda?

Autolehe partnerajakiri Auto Bild võttis siinses ülevaates liigituse aluseks autode suuruse ja jagas džiibid kuude suurusklassi. Täiendava erikategooria lõime vaid tõelistele tööloomadele ehk maastikuautodele, mida leidub vähe, kuid see-eest väga erinevas suuruses. Kõlab lihtsalt? Ongi lihtne! Ainult et seejärel tuli see kõik ka kokku panna.

Autolehe 15 leheküljel saab ülevaate sajast džiibist kokku seitsmes klassis. Iga mudeli juurest leiab ka lühitutvustuse, põhiandmed ja meie ostusoovituse. Täielikumat džiibiülevaadet 2018. aasta alguse seisuga ei leia kusagilt.

Foto: Auto Bild

17.01.2018 10:00
Auto

Kommentaarid

w 3 nädalat 6 päeva tagasi
t

© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.