Tanklasse sööma! Ja tervislikult?!

Päeva kõik kolm toidukorda on soovi korral võimalik süüa tanklas täiesti tervislikult, sest ammu on möödas aeg, kui bensiinijaamas pakuti ainult burgerit ja hotdog’i.

Tanklasse sööma! Ja tervislikult?!

Tanklas müüdavast toidust saab koostada regulaarse täisväärtusliku menüü, mis koosneb kõigist olulisematest toidugruppidest, ütleb personaaltreener ja toitumisnõustaja Kristjan Prüüs. Kuna üks kahest täiskasvanust ja vähemalt üks kolmest 6–13aastasest lapsest on Sotsiaalministeeriumi andmeil ülekaaluline või rasvunud ja priskete osakaal kasvab iga aastaga, vaatasime seekord tanklatoitu just tervislikkuse nurga alt.

„Tervislik toitumine tähendab nelja toidugrupi (puu- ja aedviljad, liha või kala, teraviljad ning piimatooted) söömist, et tunda end hästi ja säilitada tervist. Samas ei saa unustada aktiivset eluviisi ehk regulaarset liikumist ja puhta vee joomist, mis samuti võib vähendada haigusriske ja parandada tervist,” selgitab Pirita MyFitnessi juhataja Prüüs.

Loe 10. jaanuari Autolehest, mida tervislikku Eesti tanklates pakutakse.

10.01.2018 15:00
Auto

Kommentaarid


© auto24 AS. Ajakirja Autoleht kodulehel www.autoleht.ee avaldatud tekstide ja fotode kopeerimine ja kasutamine ükskõik millisel viisil on keelatud ilma väljaandja kirjaliku loata. Kõik õigused kaitstud.